VCÚ Horní Třešňovec 1.6.2013

Druhý závod VCÚ nebyl zrovna úspěšný. Po měsíční pauze jsme tentokrát vyrazili na 10. ročník Hornotřešňovského poháru pořádaného dne 1.6.2013.

Závod ve Třešňovci je vždy vyhlášen na nástřikové terče. Slibovaný déšť se ukázal po odběhnutí první poloviny soutěžních družstev.                     I přes nepřízeň počasí, se zabíhaly prvotřídní časy. Bohužel tento všeobecný úspěch nesdílelo naše družstvo mužů.

Muži ve složení: Jedlička Jiří, Hrabčuk Luboš, Prachař Martin, Novák David, Bednář Petr, Rebhán David a Krobot Filip, nastoupili na svůj pokus jako páté odstartované družstvo.  Naši kluci po nezdařilém pokusu zastavili časomíru na čase 37,66 s. Tento čas stačil pouze na 13. místo.

Nejrychlejší útok předvedli kluci z Letohradu- Kunčice C. Čas 19,66 s. znamenal nový rekord ve VCÚ a na kluky čekalo jednoznačně první místo. Druhé místo obsadili jejich kolegové Letohrad – Kunčice B s časem 21,42 s. A pomyslnou bronzovou příčku obsadili kluci z Bystřece A s časem 22,06 s. 

Po odběhnutí družstev mužů nastoupila družstva žen. Nejrychlejší útok předvedly ženy z Letohradu s časem 22,25 s. Druhý nejrychlejší útok předvedly domácí holky z Horního Třešňovce s časem 22,60 s. Třetí místo obsadily holky z Letohradu-Červené s časem 22,87 s.

Čas pro zpracování výsledků byl využit pro finálové útoky třech nejlepších družstev v každé kategorii. Avšak již tradičně si závodníci losují svůj post, který poběží.  Při závěrečném nástupu a sklízení zasloužilých vavřínů, rada VCÚ provedla anulaci všech dosažených výsledků, pro nesprávnou funkci jednoho nástřikového terče. Po skončení nástupu měla proběhnout pivní štafeta již se 127 pulitrů. Bohužel nepřízeň počasí odradila závodníky sečkat na místě konání, a pro malou účast musela být pivní štafeta zrušena.  Dále následovala soutěž veteránů, které se účastnila družstva Horní Třešňovec, Horní Čermná a Lanškroun.

I pro nepřízeň počasí a anulování celkových výsledků, je soutěž v Horním Třešňovci považována za jednu z nejlépe zajištěných soutěží ve VCÚ, co se týče zázemí, připravenosti dráhy, občerstvení, ohodnocení soutěžních družstev a zajištění doprovodného programu.                            Věříme, že příští závod  (Bystřec – 23.6.2013) přinese již lepší počasí a našim klukům zasloužilý úspěch.   

 

video:  http://www.youtube.com/watch?v=0x8LEyWbDHY&list=PLZJy6suLHJ3c9xLH–N9ZsKOkBmn197AC&index=13

 

6

 

 

89