Záhady Toma Wizarda

 

Tom Wizard

V červenci letošního roku jsme obdrželi nevšední nabídku od České televize podílet se na natáčení prémiového dílu seriálu Záhady Toma Wizarda. Taková nabídka se v našich končinách téměř nedá odmítnout, takže jsme s chutí souhlasili. V předem domluvený natáčecí den (16. červenec 2013) jsme v počtu 7 odvážných divadelních ochotníků plni humoru a očekávání vyrazili na místo činu.

Honza Vrabec, který ztvárňuje v seriálu hlavní postavu Toma Wizarda, řeší různé záhady naší minulosti po celé České republice. S námi tentokrát zavítal na místo zříceniny augustiniánského kláštera Koruna v obci Třebářov. Zde jsme natáčeli první scénku kde skupina místních farmářů přepadne faráře s rychtářem, kteří se snaží odcizit kláštěrní zvony. Druhá scénka se odehrála v nedalekém lese, kde jsme si zahráli na šamany a za velkého křepčení okolo ohně si připomněli lehké tance našich předků. Tady nesmím zapomenout vyzdvihnout masku hlavního šamana, která nás obzvláště velmi bavila svým výrazem ve tváři. Den jsme zakončili třetí scénkou, která proběhla na nedalekém poli, kde dva místní sedláci najdou zakopaný zvon či poklad.

Natáčení jsme si neskutečně užili a za tuto velmi cennou zkušenost děkujeme celému štábu České televize. Po celou dobu natáčení panovala skvělá nálada, vše bylo bráno s velkým humorem a nadhledem kde se smích dal opravdu místy i krájet. Štábu jsme tak přeci jen tedy dokázali, že jsme vcelku správná parta. Teď již nezbývá než čekat, jak se tento díl podaří sestříhat a jaká překvapení si na nás ještě režisér připraví. Tato nová podzimní série dílů Záhad Toma Wizarda poběží již na novém televizním kanálu ČT Déčko, který začíná vysílat od září 2013. Přesné vysílací dny a časy ale ještě bohužel nejsou v tuto dobu známy. Mě tedy nezbývá než na závěr dodat, kam vyrazíme příště Tome?

Vaši vejboři